gauradha suchana

 

‘संसद पुनर्स्थापना भएन भने देशभर आन्दाेलन हुन्छ’ – कांग्रेस नेता प्रसाईं

गाैरीगंज २५, पुस / संसद विघटनको विरोधमा नेपाली कांग्रेसले गाैरीगंजमा विराेध सभा गरेकाे छ ।
नेपाली कांग्रेस झापा क्षेत्र नं ५ प्रदेश ‘क’ क्षेत्रिय समितिले संसद विघटनलाई असंवैधानिक भन्दै अाज गाैरीगंज चाैकमा बिरुवामा पानी हालेर विराेध सभा गरेकाे हाे ।
विराेध सभाका प्रमुख अतिथि तथा नेपाली कांग्रेस महासमिति सदस्य अनिल कृष्ण प्रसाईले संसद पुनर्स्थापना भएन भने नेपाली कांग्रेसकाे अगुवाईमा देशभर अान्दाेलन हुने बताएका छन् ।

केपी अाेलीकाे सरकारले गरेकाे संसद विघटन असंवैधानिक भएकाे भन्दै प्रमुख अतिथि प्रसाईले राजालाई फाल्न सक्ने नेपाली कांग्रेस पार्टी भएकाे र हजाराै लाखाैं कार्यकर्तालाई सडकमा उतारेर भएपनि निरकुंशता फाल्ने बताए । उनले भने – ‘ न्यायकाे नियम र संसदकाे व्यवस्था अनुसार कुनै पनि न्यायाधीशले बहस गर्नु पर्याे भने सुवास चन्द्र नेम्वाङ जस्ताे मुख चवाएर वहस गर्ने हाेईन याे देशलाई न्यायकाे हिसाबले दिनु पर्याे । न्यायलयले अब संविधानसभाकाे पुनर्स्थापना गर्छ । यसकाे अब विकल्प छैन । कानुनविद्हरूले भनिसकेका छन् । ‘
मध्यावधि निर्वाचन गर्नु पर्याे भने देशलाई ४०/५० अर्बकाे घाटा सहनु पर्ने भन्दै उनले मध्यावधि निर्वाचन हुन सक्दैन यसकाे विराेधमा हामी रहेकाे बताए । झापा क्षेत्र नं. ५ का प्रत्यासी उम्मेद्वार डा. खगेन्द्र पाण्डव अधिकारीले कम्युनिस्ट सरकारले आजसम्म झुटकाे खेती गर्दै आएकाे भन्दै भ्रष्टाचार काे दलदलमा फसेकाे अाराेप लगाए । उनले भने – बुढी गण्डकीमा ४ अर्ब, फाेरजीमा १२अर्ब भ्रष्टाचार गरे, सेकुरिटी प्रेसमा ७० कराेड भ्रष्टाचार गर्याे, वाईडबढीमा ६ अर्ब भ्रष्टाचार गर्याे, बालुवाटारकाे जग्गा बेचेर खाए यसप्रकारकाे भ्रष्टाचारकाे काण्डै काण्ड मचाएकाे सरकारले जनताकाे हितमा हुने काम नगरेकाे बताए । संविधानले परिकल्पना गरेकाे राजनीति स्थायित्वलाई लत्याएर केपी अाेलीले विश्वासमा लिएर भाेट लिए, जनतालाई झुक्याएर बहुमतकाे सरकार बनाए तर यिनले देश र जनतालाई ध्वंस नै गरेर छाडेकाे कार्यक्रमका विशिष्ट अतिथिसमेत रहेका डा. अधिकारीले बताए ।
कार्यक्रममा बाेल्ने अधिकांस वत्ताहरूले केपी अाेली सरकारले चालेकाे  संसदकाे विघटन विरूद्वमा बाेलेका थिए । कार्यक्रममा नेपाली कांग्रेस महासमिति सदस्यहरू घनश्याम रिजाल, राेहितकुमार साह, देवीप्रसाद राजवंशी, रामकुमारी पाैडेल, नगरसभापति यादवराज सेढाई, क्षेत्रिय सभापति ढुंडीराज भण्डारी, दिपिन्द्र थापालगायतले बाेलेका थिए । कार्यक्रमकाे स्वागत नेपाली कांग्रेस पुर्व जिल्ला सदस्य तथा गाैरीगंज गाउँपालिका वार्ड नं. ३ का अध्यक्ष मखना महताेले गरेका थिए भने सञ्चालन क्षेत्रिय सचिव सुर्यभत्त सिटाैलाले गरेका थिए । 

झापा निर्वाचन क्षेत्र नं. ५ प्रदेश ‘क’सहित कांग्रेसले देशभरका ३३० वटा निर्वाचन क्षेत्रमा विरोध कार्यक्रम गरेको छ ।


यो पनि पढौँ

ईलाका प्रशासन कार्यालय गाैरीगंजका प्रमुख साह धराैटीमा रिहा

रतुवामाईका दुई जना युवक ब्राउनसुगरसहित पक्राउ

गाैरीगंज र गाैरादहमा कांग्रेसकाे असंवैधानिक कदमविरूद्व जुलुससहित विराेध प्रदर्शन (फाेटाेसहित)

बस्नेत दम्पतीले नारी सञ्चार गृहलाई २१ हजार सहयाेग प्रदान

ट्याक्टरमा मुरै(भुजा)काे बाेराले छाेपेर गाैरीगंजबाट गाैरादहतर्फ लादै गरेकाे ५० बाेरा चिनी प्रहरीकाे नियन्त्रणमा

गाैरीगंजमा पहिलाे पटक आँखा अस्पताल सञ्चालनमा, सेवाग्राहीकाे घुँईचाे